קצת על העשייה שלנו

כולנא היא יוזמה שקמה במטרה להדהד ולעצב את השפה המסורתית כאפשרות לחיים יהודיים בארץ ישראל ובתפוצות. אנו מבקשים להשפיע תרבותית וחברתית לאורה וברוחה של מסורת יהודי ארצות האסלאם והמזרח. מסורת שביטאה באופן טבעי יהדות מתונה וקשובה המחברת בין המערב למזרח ובין העתיק לחדש. יהדות שמקרבת בין כל חלקי החברה היהודית והישראלית ואף פועלת ליצירה של חיים משותפים בין יהודים וערבים.
המיזם הושק בהצלחה גדולה לפני כחמש שנים, וקיבץ סביבו צעירים ומבוגרים, אנשי לימוד, תרבות, הגות ויצירה ממגוון רקעים בתוכניות שונות בקמפוס כולנא ירוחם. הפריפריה הגיאוגרפית וחברתית בישראל היא המקור הטבעי והראשוני שלנו ליצירת השפה ושימור המסורת והמורשת ובשנה האחרונה הפעילות שלנו התרחבה גם לטבריה, ירושלים ומרקש. 
כולנא שואפת להמשיך להתרחב, לגדול, להשפיע ולחזק את השיח הפתוח ומכבד סביב מסורתיות ומורשת יהדות ארצות האיסלאם והמזרח בחברה הישראלית. 
עזרו לנו להמשיך במסע. ברכה והצלחה – תודה על תרומתכם!

מִסְפָּרִים מְסַפְּרִים

0
בוגרי תוכניות ומסעות
0
הבוגרים שעדיין גרים בירוחם ובנגב
0
קראוונים לאירוח ומגורים
0
אנשי צוות
0
מסעות זהות צעירים למרוקו
0
מחזורים של מכינת ירוחם
0
מחזורים של אלול מן המזרח בירוחם וטבריה
0
שנות פעילות
0
שידוכי משתתפי תוכניות כולנא
0
תואר ראשון ייחודי למוזיקה ומלאכות בבית הספר ליצירה מסורתית עכשווית
0
בתי מדרש קהילתיים (ירושלים, ירוחם, טבריה ומרקש)
0
תוכניות זריחה
שבת האחרונה פקדה את מרוקו רעידת אדמה בעוצמה 6.8 בסולם ריכטר. תוך כדי פיוטי השבת רעד חזק מטלטל את הבית ולאט לאט מתברר שזה לא עניין חולף אלא רעידת אדמה של ממש. מבנים מסביב קורסים, אנשים נסים על נפשם בתפילה חזקה לשרוד את הרגעים הקשים – וגם אנחנו ביניהם. רעידת אדמה מטלטלת את הבית ואת הלב.
דילוג לתוכן