כולנא מרוקו ביחד!

משקמים את הריסות מרקש בקהילה

שבת האחרונה פקדה את מרוקו רעידת אדמה בעוצמה 6.8 בסולם ריכטר. תוך כדי פיוטי השבת רעד חזק מטלטל את הבית ולאט לאט מתברר שזה לא עניין חולף אלא רעידת אדמה של ממש. מבנים מסביב קורסים, אנשים נסים על נפשם בתפילה חזקה לשרוד את הרגעים הקשים – וגם אנחנו ביניהם. רעידת אדמה מטלטלת את הבית ואת הלב.

בבוקר שלמחרת התמונה מתחילה להתבהר, אור השמש מאיר את ההריסות וחושף את ההשלכות. ההרס ברחובות, הכאב על כפרים שניזוקו, הפצועים, הנעדרים והאנשים שאיבדו את חייהם. גם בקהילה היהודית כמובן היכה רעש האדמה, ויש מי שאיבדו את ביתם. וגם בתי הכנסת ואתרי המורשת שאנו פועלים רבות לשימור שלהם – ניזוקו בצורה רצינית.

כבר כמה שנים טובות שהפעילות שלנו פה מחוברת באופן בלתי נפרד לקהילה המקומית. אתרי המורשת שלנו נטועים בתוך הקהילה המרוקאית והעשייה שלנו שלובה במרקם הקהילתי כאן ואנו נמצאים כאן במטרה לחבר ולהרבות טוב ואחדות.

היום, בעקבות כל הטלטלה הזאת, אנחנו יוצאים לקמפיין גיוס שמטרתו להצליח לגייס כסף שיוקדש לשיקום בית הכנסת ובית העלמין שניזוקו ברעידה, שיקום המלאח היהודי ומתן עזרה למקומיים במרקש.

אנו פועלים כאן יחד – צוות כולנא מרוקו וצוות המתנדבים היקר שלנו, במטרה לתת את כל מה שאפשר לעזור לאנשים, וגם לעזור להציל את העבר היהודי שנמצא כאן, שלא יימחק בהריסות רעידת האדמה.

בואו ועזרו לנו במשימת החירום הזו!

ועוד כמה מילים עלינו בשגרה השוטפת…

כולנא מרוקו היא בית לתרבות, חינוך וזהות ברוח יהדות ארצות האסלאם והמזרח הפועלת ליצירת גשרים וחיבורים בין אנשים לזהותם. כולנא מרוקו פועלת במרוקו ומפעילה תוכניות בקהילה המקומית, מוזיאון למורשת יהדות מרקש, פרויקט לשימור בית העלמין היהודי במרקש, מסעות זהות, תוכניות חינוכיות, תוכניות מתנדבים ותוכניות נוספות המהוות אבן שואבת של שיח וחיבורים בין יהודים למורשתם וזהותם ובין יהודים לתושביה המוסלמים והברברים של מרוקו. מוזמנים מאוד להיחשף לפעילות שלנו באתר שלנו וברשתות החברתיות.
קראו עוד עלינו >>

קובי וקימי יפרח

ליצירת קשר

דילוג לתוכן