בימים שבהם השנאה והפילוג תופסים את השיח הציבורי, בואו להיות חלוקים. באהבה.

מה הסיפור שלנו?

"חלוקים באהבה" הוא מיזם מוזיקלי חברתי חדש שיוצא אל השווקים במטרה להשפיע על המציאות החברתית במדינה ומבקש לייצר מסורת של חיבורים דרך מפגשי שיח ומוזיקה. המיזם משותף לארגונים "כולנא" ו"הרבעון הרביעי", והוא מבקש להפיץ אחווה ורוח טובה דרך תרבות, מפגשים אנושיים ומוזיקה – שמלמדת אותנו מהשירים והצלילים ששוני וגיוון הם עושר ולא מכשול.

במסגרת המיזם, ההרכב הצבעוני "טרנטה גרוב מאשין" יקיים במהלך חודש יוני מספר הופעות בשווקים ברחבי הארץ, שילוו במפגשים עם אנשי רוח. בהופעות ההרכב יבצע את "שישי במטבח", שיר חדש שנוצר במיוחד לפרויקט ומביא לקדמת הבמה את דימוי שולחן השבת, שאחרי כל המחלוקות – כל המשפחה הישראלית מתכנסת סביבו.

הכירו את להקת ׳טרנטה גרוב משין׳

אחרי אין ספור הופעות מטורפות ברחבי הארץ וכניסה ללב הפריים טיים באקס פקטור, טרנטה גרוב משין ממשיכים עם חגיגת קצב מכל העולם ושילובים אקזוטיים מבלקני למרוקאי, מקולומביאני לברזילאי כשהכל עטוף בביטים אלקטרונים שורפים.

ההופעות ילוו במעגלי שיח עם חכם חזי כהן ואנשי רוח נוספים.
במקביל יצא ב 12/6 הסינגל ׳שישי במטבח׳, שיר חדש של ההרכב הצבעוני שמשלב שלל סגנונות שמבטא את מסרי המיזם וילווה בקליפ מושקע.

הופעות קרובות

28/6

בשוק העיקרוני בנתניה
14:30-17:00

29/6

בשוק העירוני בקרית שמונה
16:00-18:30

חכם ד״ר חזי כהן מספר: ״׳חלוקים באהבה׳ מבקש ליצור מסורת של חיבורים בין אנשים. כי לפני הדעות ואולי אחריהן – אנו אנשים, אחים ואחיות. ואם נדע לחלוק מתוך קרבה וחיבור, ונדע לחלוק אהבה – נוכל לצאת מכאן עם כוחות חדשים. נדע להחזיק בשתי ידיים במסורת של חיבור בין אנשים ודעות שונות, עדות ותפוצות מכל העולם, וגם לחבר מוזיקה מעולמות שונים, וכמובן אוכל טוב. אז בואו ניתן למסורת לדבר. מסורת יהודית של דיבור וחיבור. בואו לחלוק אהבה.״

אנחנו בתקשורת

9.6.23 | כאן רשת ב' | יגאל גואטה

ראיון של ד"ר יואב הלר וחכם ד"ר חזי כהן

16.6.23 | הבלוג של יובל אראל

10.6.23 | גלגל"צ | שחר אמאנו 

השמעת בכורה

15.6.23 | גל"צ | לוסי אהריש וג'קי לוי

ראיון של חכם ד"ר חזי כהן

16.6.23 | כאן רשת ב' | קובי אוז 

ראיון של אופיר טובול

אז קדימה!

אתם מצטרפים?!

תנועת המונים אזרחית כלל-ישראלית, הפועלת למעבר הדמוקרטיה הישראלית מפוליטיקה של הכנעה וניצחונות ל’פוליטיקה של הכנסת אורחים' ופתרונות. 

תנועת הרבעון הרביעי הוקמה על ידי למעלה ממאה מקימים/ות בעלי ניסיון עשיר בעשיה ציבורית, עסקית וחברתית, שהובילו יוזמות ופרויקטים רבים אשר משפיעים על חיי היומיום במדינת ישראל. התנועה מונה אלפי פעילים/ות ועשרות אלפי תומכים/ות, המגיעים ממגוון רקעים, גילאים ותפיסות עולם, שהבינו כי האזרחים הם השחקן החשוב ביותר במערכת הדמוקרטית וקמו לפעול למען עדכונה.

משימת הדור הרביעי היא לוודא שלראשונה נחגוג 100 שנה לקיומנו כמדינה יהודית ודמוקרטית משגשגת, לטובת כלל אזרחיה!

התנועה הוקמה בשלהי 2022 כדי להבטיח את שגשוגה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית המיטיבה עם כלל אזרחיה, גם ברבעון הרביעי לקיומה – שנת ה-75 עד המאה – ומעבר!

ארגון "כולנא" הוקם ב-2017 תחת עמותת צעירים בירוחם, במטרה להדהד ולעצב את השפה המסורתית כאפשרות לחיים יהודיים בארץ ישראל ובתפוצות. כולנא מבקשים להשפיע תרבותית וחברתית לאורה וברוחה של מסורת יהודי ארצות האסלאם והמזרח. חכם ד״ר חזי כהן מספר: ״׳חלוקים באהבה׳ מבקש ליצור מסורת של חיבורים בין אנשים. כי לפני הדעות ואולי אחריהן – אנו אנשים, אחים ואחיות. ואם נדע לחלוק מתוך קרבה וחיבור, ונדע לחלוק אהבה – נוכל לצאת מכאן עם כוחות חדשים. נדע להחזיק בשתי ידיים במסורת של חיבור בין אנשים ודעות שונות, עדות ותפוצות מכל העולם, וגם לחבר מוזיקה מעולמות שונים, וכמובן אוכל טוב. אז בואו ניתן למסורת לדבר. מסורת יהודית של דיבור וחיבור. בואו לחלוק אהבה.״

שבת האחרונה פקדה את מרוקו רעידת אדמה בעוצמה 6.8 בסולם ריכטר. תוך כדי פיוטי השבת רעד חזק מטלטל את הבית ולאט לאט מתברר שזה לא עניין חולף אלא רעידת אדמה של ממש. מבנים מסביב קורסים, אנשים נסים על נפשם בתפילה חזקה לשרוד את הרגעים הקשים – וגם אנחנו ביניהם. רעידת אדמה מטלטלת את הבית ואת הלב.
דילוג לתוכן