שיתוף פעולה ייחודי בין המכללה האקדמית ספיר ל״כולנא ירוחם״ המשלב לימודים אקדמיים, הכשרה מקצועית במוזיקה או אומנות, יזמות חברתית וחיי קהילה.

להצטרפות

מה בתכנית?

לימודי אומנויות מסורתיות. או מוזיקה מן המזרח בשני מסלולים:
בשילוב תואר ראשון (B.A.) בתרבות יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר
לימודי תעודה של המחלקה ללימודי חוץ במכללה האקדמית ספיר

מטרת התוכנית היא להכשיר מוזיקאים ואומנים מעורבים, יוצרים ויוזמים בחיי התרבות בישראל. אנו שואפים להיות גורם משפיע ומושפע ולהביא את הלימודים למפגש תוסס עם הקהילה. משתתפי כולנא, שירצו בכך, יוכלו להשתלב במערך מלגות הקיים בירוחם ולפעול בספירה התרבותית המקומית.

 • תואר ראשון אקדמי (.B.A) בתרבות-יצירה והפקה
  המאפשר קידום קריירה מקצועית ולימודי המשך לתואר שני

 • הכשרה מקצועית במוזיקה או אומנויות מסורתיות עם בכירי המרצים בתחום

 • תכנית חברתית הכוללת סמינרים, סיורים, עבודה קהילתית והובלת מיזמים חברתיים

 • אפשרויות להשתלבות במערך המלגות של ירוחם והמכללה

 • חיי קהילה במרחב ייחודי על שפת המדבר, שילוב של לימודים ועשייה חברתית

מסלולי לימוד

התכנית המשולבת תארך שלוש שנים ללימודי ההתואר ושנתיים ללימודי תעודה, לפי הפירוט הבא (סטונטים ללימודי תעודה לומדים רק ב״כולנא״):שנה א׳- שלושה ימי לימודים ב״כולנא״ בירוחם ויום במכללת ספיר. שנה ב׳ – יומיים ב״כולנא״ ויומיים במכללת ספיר. שנה ג׳ – יומיים או שלושה רק במכללת ספיר בלבד. לימודי התעודה ב״כולנא״ מזכים בפטור בגובה 30 נק״ז לכל היותר מסך הנק״ז הדרושים לתואר ראשון (בכפוף להוראות המל״ג ולתנאי הקבלה למחלקה).

תוכנית א׳
מוזיקה מן המזרח

המסלול עוסק בתרבויות שונות בדגש על תורת המקאם וכולל התמחות בכלים ייחודיים, עבודה פרטנית ובקבוצות, השתלבות בקבוצות נגנים, התנסות ביצירת הפקות מוסיקליות ורכישת כלים מעשיים בהנחיית קבוצות.
הסילבוס המלא של המסלול >>

תוכנית ב׳
אומנויות מסורתיות

המסלול עוסק בלימודי מלאכה מותאמים לעולמנו ההולך ומשתנה תוך התבססות על מסורות עבר שונות ושימת דגש על ביטוי עצמי לצד לימוד של יכולות טכניות ודייקנות. מבחינה טכנית המסלול יתמקד בשלוש דיסציפלינות מרכזיות בעולם המלאכה: מלאכת העץ, החימר ועבודה בחומרים רכים. הלימודים ישלבו לימודים תיאורטיים לצד לימודים מעשיים ועבודה עם הקהילה.
הסילבוס המלא של המסלול >>

אופק תעסוקתי

הסטודנטים במסלול זה ילמדו מיומנויות של ניהול תרבות: ייזום פרויקטים, פסטיבלים וגופי תרבות, וירכשו מיומנויות בשיווק, תקצוב ובהפקה של אירועי תרבות. הסדנאות המעשיות ישלבו אותם בעשייה ממשית בגופי תרבות. בנוסף המחלקה מפעילה מועדון בוגרים, שמסייע לבוגרי התואר להשתלב בשוק העבודה ומלווה אותם לאחר סיום לימודיהם.

סגל המרצים

 • מירית בראשי
 • ד”ר עמרי הרצוג
 • יאיר דלאל
 • ד”ר דוד ביטון - ראש תכניות כולנא
 • יגל הרוש
 • יפה בניה

למי זה מתאים?

צעירות וצעירים, לפני תואר ראשון, המעוניינים בחוויה המשלבת לימודי אקדמיה איכותיים, מגורים וחיי קהילה – בתכנית הראשונה הסגנון בישראל. אם פועמת בכם רוח צעירה, אם אתם מעוניינים במסלול אקדמי איכותי ויזמי, אם החברה הישראלית והנגב חשובים לכם, תכנית כולנא – ספיר בדיוק בשבילכם!
תנאי קבלה: בגרות מלאה, השתתפות ביום חשיפה ומיון וראיון אישי.

מלא פרטים להגשת מועמדות

התוכנית מיועדת ל-30 סטודנטים בלבד

לפרטים נוספים:
טלפון 054-228-2730 או במייל kulna.ac@gmail.com

שותפים לדרך